stabilizator kolana GENUS CONTROLFLEX Zobacz większe

stabilizator kolana GENUS CONTROLFLEX

Nowe

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Orteza typu zamkniętego jest profesjonalnym wyrobem medycznym kl. I poprawiającym wydolność chodu, służącym do rehabilitacji uszkodzeń stawu kolanowego.
Została wykonana ze strukturalnego surowca ACTIV PREN. Dzięki zastosowaniu systemu AIR SUPPLY SYSTEM polegającemu na wewnętrznej perforacji elementu miękkiego ortezy wyrób posiada właściwość swobodniejszego oddychania skóry i odprowadzania wilgoci na zewnątrz ortezy.
Wyrób wyposażono w dwa niezależne zespoły pasów wzmacniających wykonanych z taśm VELCRO oraz dwie dwuosiowe anatomiczne szyny boczne, które podczas zginania dokładnie odzwierciedlają ruch występujący w stawie kolanowym, przez co w czasie pracy nie zmieniają swojej pozycji względem osi stawu kolanowego. Układ szyn w ortezie zabezpiecza staw kolanowy i pozwala na uzyskanie doskonałej stabilizacji bocznej. 

PRZEZNACZENIE

 

OKRESOWO - po przebytych urazach stawu kolanowego leczonych zachowawczo i operacyjnie, pozwala na przyspieszenie i skrócenie okresu rehabilitacji (możliwość wykonywania zabiegów rehabilitacyjnych). Umożliwia stopniowe zwiększenie zakresu ruchów w stawie, pozwala na wcześniejszy powrót do pracy, uprawiania sportu.

UŻYWANA PRZY CZYNNOŚCIACH CODZIENNYCH - w zmianach zwyrodnieniowych w niestabilności będących następstwem przebytych urazów lub stanów chorobowych u osób nie wyrażających zgody lub nie kwalifikujących się do leczenia operacyjnego.

UŻYWANA OKRESOWO PRZY CZYNNOŚCIACH SZCZEGÓLNIE STRESUJĄCYCH STAW KOLANOWY - przy niestabilności stawu i w miernie nasilonych zmianach zwyrodnieniowych, pozwala na utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia, kontynuację ulubionych zainteresowań i sportów (turystyka górska, narty, tenis...)
OKRESOWO, LUB JAKO ZAOPATRZENIE STAŁE - w niedowładach kończyn dolnych do pionizacji i nauki chodzenia, w chorobach wymagających okresowego unieruchomienia lub ograniczenia zakresu ruchów stawu. 

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

stabilizator kolana GENUS CONTROLFLEX

stabilizator kolana GENUS CONTROLFLEX

Napisz opinię